2019/20 FIXTURES

Under 7 ANCELL

I am going to start putting teams into divisions in the hope that those clubs/teams who have not come back to me do so when checking the website.
Please check all your teams are within these divisions that you have entered, that I have team names and have been informed on ability.
alisearle65@sky.com

Havant & Waterlooville
Stubbington FC Sparrows
Stubbington FC Redwings
Waltham Wolves Cobras
BSS
Bursledon Sharks
Padnell Rovers Phoenix

Under 7 BINKS

I am going to start putting teams into divisions in the hope that those clubs/teams who have not come back to me do so when checking the website.
Please check all your teams are within these divisions that you have entered, that I have team names and have been informed on ability.
alisearle65@sky.com

Cowplain Youth
Crofton Saints Lions
Crofton Saints Tigers
Gosport Borough Black
Gosport Borough White
Gosport Falcons
Sarisbury Sparks Black
Lee Rangers

Under 8 COX

I am going to start putting teams into divisions in the hope that those clubs/teams who have not come back to me do so when checking the website.
Please check all your teams are within these divisions that you have entered, that I have team names and have been informed on ability.
alisearle65@sky.com

Baffins Milton Rovers Royals
Crofton Saints Tigers
Gosport Borough Orange
Waltham Wolves Tigers Red
Waltham Wolves Tigers Blue
Lee Rangers
Gosport Borough Black

Under 8 FARRELL

I am going to start putting teams into divisions in the hope that those clubs/teams who have not come back to me do so when checking the website.
Please check all your teams are within these divisions that you have entered, that I have team names and have been informed on ability.
alisearle65@sky.com

Crofton Saints Panthers
Gosport Falcons
Locksheath Lions
Purbrook Youth Eagles
Sarisbury Sparks Amber
Sarisbury Sparks White
Stubbington FC Owls
Stubbington FC Robins
Cowplain Youth
Padnell Rovers Phoenix

Under 9 MUNDY

I am going to start putting teams into divisions in the hope that those clubs/teams who have not come back to me do so when checking the website.
Please check all your teams are within these divisions that you have entered, that I have team names and have been informed on ability.
alisearle65@sky.com

AFC Portchester Royals
Baffins Milton Rover Lions
Pickwick Youth Lions
Pickwick Youth Pumas
Sarisbury Sparks White
Padnell Rovers Phoenix
Bedhampton Youth

Under 9 BINKS

I am going to start putting teams into divisions in the hope that those clubs/teams who have not come back to me do so when checking the website.
Please check all your teams are within these divisions that you have entered, that I have team names and have been informed on ability.
alisearle65@sky.com

BSS Portsmouth
Berewood Panthers
Crofton Saints Tigers
Crofton Saints Panthers
East Lodge Hurricanes
Gosport Borough Blue
Gosport Borough Yellow
Locksheath Lions Red

Under 9 COLEMAN

I am going to start putting teams into divisions in the hope that those clubs/teams who have not come back to me do so when checking the website.
Please check all your teams are within these divisions that you have entered, that I have team names and have been informed on ability.
alisearle65@sky.com

East Lodge Hurricanes
Gosport Borough Purple
Gosport Borough Black
Locksheath Lions Blue
Stubbington FC Herons
Waltham Wolves Wildcats
Waltham Wolvs Dragons
AFC Portchester Vikings
Lee Rangers
Widbrook Hurricanes

Under 10 SYRETT

I am going to start putting teams into divisions in the hope that those clubs/teams who have not come back to me do so when checking the website.
Please check all your teams are within these divisions that you have entered, that I have team names and have been informed on ability.
alisearle65@sky.com

AFC Portchester Castles
Baffins Milton Rovers Tigers
Baffins Milton Rovers Panthers
Bishops Waltham Dynamos Yellow
BSS Portsmouth
Havant & Waterlooville (U9) Hawks
Stubbington FC Eagles
Waltham Wolves Vipers
Padnell Rovers Phoenix
Gosport Borough Red

Under 10 HARDIE

I am going to start putting teams into divisions in the hope that those clubs/teams who have not come back to me do so when checking the website.
Please check all your teams are within these divisions that you have entered, that I have team names and have been informed on ability.
alisearle65@sky.com

Bedhampton Youth
Crofton Saints Lions
Gosport Falcons
Sarisbury Sparks Black
Locksheath Lions
Pickwick Youth
Sarisbury Sparks White
Bursledon Sharks
East Lodge Spitfires
Gosport Borough White

Under 10 BINKS

I am going to start putting teams into divisions in the hope that those clubs/teams who have not come back to me do so when checking the website.
Please check all your teams are within these divisions that you have entered, that I have team names and have been informed on ability.
alisearle65@sky.com

AFC Portchester Royals
Bishops Waltham Dynamos Red
Crofton Saints Pumas
Havant & Waterlooville U10 Kestrels
Lee Rangers Blue
Waltham Wolves Pythons
Swanmore Youth

Under 10 COLEMAN

I am going to start putting teams into divisions in the hope that those clubs/teams who have not come back to me do so when checking the website.
Please check all your teams are within these divisions that you have entered, that I have team names and have been informed on ability.
alisearle65@sky.com

Gosport Borough Yellow
Gosport Borough Green
Gosport Borough Purple
Stamshaw Knights
Stubbington FC Ravens
AFC Portchester Saxons
Crofton Saints Tigers
Lee Rangers White
Berewood Panthers Blizzards

Under 11's Binks

Under 11's Coleman

Under 12's Ancell

Under 12's Binks

LINK TO TABLES BELOW
https://psfl.org.uk/home/

Under 12 Binks

FIXTURES CAN NOW BE VIEWED ON FULLTIME AT THIS LINK

http://fulltime-league.thefa.com/ProcessPublicSelect.do?psSelectedSeason...

15/9/18

22/9/18 1st Round Under 12 Challenge Cup - Updated due to withdrawals
Waltham Wolves Titans 9 v 1 AFC Eastney
University of Portsmouth 3 v 1 Gosport Borough Green
Berewood Panthers 3 v 4 Stubbington Hawks
Padnell Rovers 3 v 2 Freehouse Youth
Swanmore Youth 4 v 1 Burseldon
Emsworth Town Clippers 0 v 14 Horndean Youth
Lee Rangers Blue 7 v 1 Crofton Saints Lions
Waltham Wolves Wolfpack 3 v 0 Stubbington Kites
Stubbington Ospreys 6 v 2 Castle Utd
Havant & W/Ville 2 v 2 Whiteley Wanderers Rangers Whiteley won 4-3 on penalties

Byes: AFC Portchester Castles, Crofton Saints Leopards, Gosport Borough Black, Lee Rangers White, Locksheath Lions & Whiteley Wanderers Fury

Under 12's Coleman

LINK TO TABLES BELOW
https://psfl.org.uk/home/

Under 12 Coleman

http://fulltime-league.thefa.com/ProcessPublicSelect.do?psSelectedSeason...

22/9/18 1st Round Under 12 Challenge Cup - Updated due to withdrawals
Waltham Wolves Titans 9 v 1 AFC Eastney
University of Portsmouth 3 v 1 Gosport Borough Green
Berewood Panthers 3 v 4 Stubbington Hawks
Padnell Rovers 3 v 2 Freehouse Youth
Swanmore Youth 4 v 1 Burseldon
Emsworth Town Clippers 0 v 14 Horndean Youth
Lee Rangers Blue 7 v 1 Crofton Saints Lions
Waltham Wolves Wolfpack 3 v 0 Stubbington Kites
Stubbington Ospreys 6 v 2 Castle Utd
Havant & W/Ville 2 v 2 Whiteley Wanderers Rangers Whiteley won 4-3 on penalties

Byes: AFC Portchester Castles, Crofton Saints Leopards, Gosport Borough Black, Lee Rangers White, Locksheath Lions & Whiteley Wanderers Fury

Under 13's A

Under 13's B

Under 13's C

Under 14's A

Under 14's B

Under 14's C

Under 15's A

Under 15's B

Under 15's C

Under 16 Div 1A, Div 1 & Div 2 Fixtures

The Under 16 age group will be run on a new format.

There will be three divisions

Under 16 1A Division, which will include fixtures for every team in the age group, the teams from the orginal U16 A will play each other twice and will also play the teams from the original U16 B once only across the season.

Under 16 Division 1, which will be conested by the five teams that were to make up the original U16 A, they will play each other twice through out the season.

The Under 16 Division 2, which will be made up of the original teams that were to make up the U16 B, they will play each other twice through out the season.

By adopting this system the teams in the U16 Division 1 will get 13 league matches plus League Cup and Hants Cup matches, at the least 15 matches in the season.
The teams in U16 Division 2 will get at least 13 league games and 2 Cup games if the have entered the Hants Cup.

We appreciate that the weaker sides in the age group may find playing the stronger sides a bit daunting, but the system does allow for the extra games and three set of honours.

We will also operate a mercy ruling of six clear goals and the game will terminate in the match up between the Div 1 & Div 2 saides.
The mercy rule will not apply to divisional games between sides playing each other in Div 1 & div 2.

LINK TO TABLES BELOW
https://psfl.org.uk/home/

Under 16 Div 1A, 16 Div 1 & Division 2 Fixtures

Under 16 A1, Div 1 & Div 2

8/9/18
AFC Portchester Royals 1 v 7 Locksheath Lions Red (Div 1A)
Chamberlayne Athletic 2 v 3 Vectis Youth (Div 1)
Whiteley Wanderers Dragons 4 v 1 Crofton Saints Panthers (Div 1)
Lee Rangers 9 v 0 Locksheath Lions Blue (Div 2)
AFC Whiteley P v P Crofton Saints Lions (Div 2)

15/9/18
Vectis Youth 8 v 0 AFC Portchester Royals (Div 1A)
Whiteley Wanderers Dragons 6 v 0 Crofton Saints Lions (Div 1A)
AFC Portchester Castle 5 .v. 1 Chamberlayne Athletic (Div 1A)
Crofton Saints Panthers P v P AFC Whiteley (Div1A)
Lee Rangers 6 v 3 Locksheath Lions Blue (Div 1A)

22/9/18
Locksheath Lions Red 1 v 9 Vectis Youth (Div 1A)
AFC Portchester Royals 2 v 5 Chamberlayne Athletic (Div 1)
AFC Portchester Castles 0 v 2 Whiteley Wanderers

22/8/18 1st Round Challenge Cup
Crofton Saints Panthers .v. Lee Rangers
Locksheath Lions Blue .v. Crofton Saints Lions

AFC Portchester Castles W/O .v. W/D AFC Whiteley

29/9/18
Chamberlayne Athletic v Locksheath Lions Red (Div 1A)
Whiteley Wanderers Dragons v AFC Portchester Royals (Div 1)
Lee Rangers v Vectis Youth
AFC Portchester Castles v Crofton Saints Lions
Crofton Saints Panthers v Locksheath Lions Blue

Under 16's Div 1A

Under 17 / 18 andf Open Age

LINK TO TABLES BELOW
https://psfl.org.uk/home/

Under 17 /18

8/9/18
AFC Portchester Royals U18 1 v 5 Newport IoW
Locksheath Lions U18 2 v 1 Crofton Sts Lions
Bishops W. Dynamoes U18 5 v 1 Crofton Saints Tigers
Stubbington Youth 1 v 4 Havant & Waterlooville
AFC Bedhampton Village 2 v 4 East Lodge Mustangs

15/9/18
Newport IoW 7 v 1 Locksheath Lions U17
Locksheath Lions U18 6 v 3 East Lodge Mustangs
Crofton Sts Lions 4 v 3 AFC Bedhampton Village
Bishops W. Dynamoes U18 5 v 4 Havant & Waterlooville
Crofton Saints Tigers P v P Stubbington Youth

22/9/18 1st Round Challenge Cup
Stubbington Youth U18 4 v 2 Newport IoW U17
Locksheath Lions U17 3 v 5 Bishops Waltham Dynamos U18
Havant & Waterlooville U17 8 v 4 AFC Portchester U18

22/9/18 - League Games
AFC Bedhampton Village 2 v 3 Crofton Saints Lions
East Lodge Mustangs 4 v 1 Crofton Saints Tigers

29/9/18
Crofton Saints Lions 2 v 8 Newport IoW
Bishops Waltham Dynamos U18 3 v 1 AFC Portchester Royals U18
Crofton Saints Tigers 1 v 3 Locksheath Lions U17
Stubbington Youth 4 v 1 Locksheath Lions U18
Havant & Waterlooville 8 v 3 AFC Bedhampton Village

06/10/18
AFC Portchester Royals U18 3 v 9 Havant & Waterlooville
Newport IoW 3 v 3 Stubbington Youth
Locksheath Lions U18 P v P Crofton Saints Tigers
Crofton Saints Lions 3 v 2 Bishops Waltham Dynamos U18
East Lodge Mustangs 3 v 4 Locksheath Lions U17

13/10/18
Stubbington Youth v Bishops Waltham Dynamos U18
Havant & Waterlooville v Crofton Saints Lions
AFC Bedhampton Village v Locksheath Lions U18
East Lodge Mustangs v Newport IoW
Locksheath Lions U17 v AFC Portchester Royals U18

20/10/18
Crofton Saints Lions v Crofton Saints Tigers
Locksheath Lions U18 v Stubbington Youth
Havant & Waterlooville v Bishops Waltham Dynamos
AFC Portchester Royals U18 v AFC Bedhampton Village
Locksheath Lions U17 v East Lodge Mustangs

27/10/18
East Lodge Mustangs v AFC Portchester Royals U18
AFC Bedhampton Village v Newport IoW
Havant & Waterlooville v Locksheath Lions U18
Stubbington Youth v Crofton Saints Lions
Crofton Saints Tigers v Bishops Waltham Dynamos U18

As from 1st November all fixtures will be posted onto
the FA Full time web site for this division.

Open Age

LINK TO TABLES BELOW
https://psfl.org.uk/home/

First two fixtures, more to follow

Saturday 8 September

Blue Anchor 3 v 3 Burrfields
Harvest Home 4 v 0 Segensworth
Portchester Rovers 3 v 3 Horndean Utd
Strawberry 2 v 3 Carberry
Wymering 4 v 1 Meon Milton

Saturday 15 September

Burrfields 6 v 3 Wymering
Carberry 6 v 3 Blue Anchor
Horndean Utd 1 v 1 Harvest Home
Meon Milton 2 v 2 Portchester Rovers
Segensworth 1 v 4 Strawberry

Saturday 22 September

Blue Anchor 1 v 4 Segensworth
Burrfields 1 v 4 Carberry
Harvest Home 4 v 3 Meon Milton
Strawberry v Horndean Utd - postponed mi

No game: Wymering (by request), Portchester Rovers

Saturday 29 September

Carberry 4 v 5 Wymering
Horndean Utd 2 v 3 Blue Anchor
Portchester Rovers 2 v 6 Meon Milton

Purcell Cup

Segensworth v Burrfields - Away walkover
Strawberry 1 v 0 Harvest Home

Saturday 6 October

Blue Anchor 0 v 3 Harvest Home
Carberry 2 v 8 Meon Milton
Segensworth 0 v 9 Horndean Utd

Hants Cup

AFC Station 2 v 1 Burrfields
Chamberlayne Athletic Res v Portchester Rovers Away walkover
Wymering 5 v 2 Hythe Aztecs Res

Saturday 13 October

Harvest Home 11 v 1 Burrfields
Horndean Utd 4 v 1 Wymering
Meon Milton 7 v 0 Segensworth
Portchester Rovers 6 v 2 Carberry
Strawberry 2 v 3 Blue Anchor

Saturday 20 October

Blue Anchor 0 v 3 Wymering
Burrfields 0 v 2 Strawberry
Carberry P v P Harvest Home
Segensworth 2 v 6 Portchester Rovers
Horndean Utd 4 v 6 Meon Milton

Saturday 27 October

Harvest Home P v P Strawberry
Horndean Utd 4 v 6 Carberry
Meon Milton 10 v 1 Burrfields
Portchester Rovers 7 v 2 Blue Anchor
Wymering 3 v 3 Segensworth

Saturday 3 November

Strawberry 2 v 1 Burrfields

Hants Cup

Portchester Rovers 3 v 0 Durley Res

Under 10's Challenge Cup

U10 Challenge Cup FINAL
Sat 27th April
Time: TBC
Venue: Arden Park, Gosport

U10 CHALLENGE CUP SEMI FINALS

SAT 16th MARCH 2019

Gosport FC Bullets v AFC Portchester Saxons
Padnell Rovers v Havant & Waterlooville U9's

NO EXTRA TIME IF ALL SQUARE AT NORMAL TIME, STRAIGHT TO PENALTIES.

U10 CHALLENGE CUP FINAL
To be held Saturday 27th April @ Arden Park Gosport
Kick Off TBC

Under 10's Plate Competition

Under 11's Challenge Cup

Semi Finals

Matches will be played on Saturday 30th March at the Front Lawn 3G Pitch.
Kick off times are placed next to the matches.
KICK OFF TIMES ARE NOT OPEN TO DISCUSSION

Eastleigh Tornadoes 6 .v. 1 Swanmore Youth
Gosport Borough White 3.v. 6 University of Portsmouth

U11 CHALLENGE CUP FINAL TIE

Saturday 27th April @ Front Lawn 3G
Eastleigh Tornadoes .v. University of Portsmouth
Kick Off 11.30am

Match Day Programme will by £1.00

Under 11's Plate Competition

Semi Finals

Matches will be played on Saturday 30th March at the Front Lawn 3G Pitch.
Kick off times are placed next to the matches.
KICK OFF TIMES ARE NOT OPEN TO DISCUSSION

Pickwick Youth 1 .v. 3 Baffins Milton Rovers
Gosport Falcons Youth 4.v. 1 Gosport FC Bullets

PLATE FINAL TIE
Baffins Milton Rovers .v. Gosport Falcons Youth
Saturday 27th April @ Front Lawn 3G
Kick Off 10.00am

Match Day Programme will by £1.00

Under 12's Challenge Cup

Under 12's Plate Competition

Under 13's League Cup

Under 14's League Cup

Under 15's League Cup

Under 16's League Cup

Under 17's Junior B Cup

Under 18's Junior A Cup

Under 18's Challenge Cup